چگونه مهارت های مدیر مالی را ارتقا دهیم

چگونه مهارت های مدیر مالی را ارتقا دهیم

1400/3/10

مدیران امور مالی فرصتهایی را برای پیشبرد آموزش و تحصیلات خود برای ایجاد نقشهای شغلی بهتر یا فرماندهی حقوق بالاتر دارند. در اینجا چند روش وجود دارد که مدیران مالی می توانند چشم انداز شغلی خود را بهبود بخشند.

  1.دانش فنی را افزایش دهید

فناوری در حال حاضر بخش بزرگی از محل کار است و همچنان رشد مداوم را نشان می دهد. مدیران امور مالی می توانند رزومه خود را با گذراندن دوره های فن آوری اطلاعات مانند یادگیری Structured Query Language (SQL) یا ابزار برنامه ریزی مانند Jira یا Azure DevOps بهبود بخشند.

  2.مدرک پیشرفته کسب کنید

مدیران امور مالی معمولاً لیسانس دارند اما ممکن است مدرک پیشرفته ای در اقتصاد ، امور مالی یا مدیریت بازرگانی در نظر بگیرند. یک مدرک پیشرفته ممکن است فرصت هایی را در اقتصاد جهانی یا مالی بین المللی ایجاد کند.

  3.یک گواهینامه یا مجوز کسب کنید

بدست آوردن یک گواهینامه یا مجوز نه تنها اعتبار شما را به صلاحیت های شما می رساند ، بلکه نشان دهنده تعهد شما به حرفه شماست. گزینه ها شامل تحلیل گر مالی (CFA) ، خزانه داری خبره ، حسابدار مدیریت مجاز یا حسابدار رسمی (CPA) است.

  4.روی یک تخصص تمرکز کنید

مدیران امور مالی ممکن است تمرکز خود را در دسته خاصی مانند مدیریت ریسک ، خزانه داری ، بیمه یا پیش بینی فوق العاده محدود کنند.

مدیران مالی

چگونه مهارت های مدیر مالی را برجسته کنیم

رزومه و نامه نامه شما به طور ایده آل شامل نمونه هایی از شرایط واقعی و موفقیت های واقعی است. خواه ارتباط کتبی باشد و هم مصاحبه شغلی رو در رو ، هدف شما ارائه شواهدی از مهارت های شما برای کارفرما و ایجاد بهترین کاندیدای شغلی است.

مهارت مدیر مالی در رزومه شما

رزومه شما تصویری از چگونگی مهارتهای شما در بهبود سود ، قراردادهای تضمین شده یا بودجه متعادل است. لیست مهارتها را مجدداً مرور کرده و سعی کنید مثالهایی را وارد کنید که در یک یا چند مجموعه مهارت صدق می کند.

مثال:

  •     تیمی از 15 تحلیلگر را برای انجام مدل سازی مالی ، گزارشگری و تجزیه و تحلیل داده ها مدیریت و توسعه داده است. (رهبری ، ارتباطات ، سازمان)
  •     پیش بینی های مفصلی از برنامه های حقوق و مزایا ایجاد کرد که منجر به پس انداز سالانه 20000 دلار شد. (توجه به جزئیات ، تخصص ریاضی ، حل مسئله)
  •     تجزیه و تحلیل ریسک ، شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و وام های تضمینی برای گسترش. (تحلیل ، استقلال)

مهارت های مدیر مالی در نامه جلد شما

جلد نامه فرصتی است تا نه تنها نقاط قوت شما برجسته شود ، بلکه اشتیاق شما به امور مالی را برای کارفرمایان تضمین کند. نامه های همراه با اشاره به مهارت های شما ، صلاحیت شما را نشان می دهد. از توانایی تحلیلی خود برای تحقیق در مورد شرکت و ارائه ایده ها یا راه حل هایی برای بهبود سود یا کاهش ضرر در نامه جلد خود استفاده کنید.

مثال: "من در سمت مدیر مالی قبلی خود ، تیم خود را از طریق اجرای یک استراتژی جدید سرمایه گذاری هدایت کردم. مهارتهای ارتباطی و سازمانی قوی من باعث شد تیم من وظایف خود را به موقع انجام دهد و با درک بهتر ما از این روند خارج شود. اهداف سازمان ".

مهارت های مدیر مالی در مصاحبه شغلی

در طول یک مصاحبه شغلی ، ممکن است از شما خواسته شود که اطلاعات خاصی را ارائه دهید که شواهدی از دانش شما در مورد ابزارها و تکنیک های مالی را ارائه می دهد. تهیه یک مطالعه موردی یا یک سناریو مانند زمانی که با جلوگیری از سرمایه گذاری پرخطر یا چگونگی افزایش حاشیه سود پس از تجزیه و تحلیل زنجیره تامین ، پس انداز شرکت را پس انداز کرده اید، در نظر بگیرید.