وظایف و مسئولیت های حسابداران

وظایف و مسئولیت های حسابداران

1400/4/13

در حالی که حسابداران اغلب وظایف عمومی یکسانی را بر عهده دارند ، وظایف خاص آن ها با توجه به عنوان شغلی آن ها متفاوت است. اگر شما علاقه مند به حسابداری هستید ، درک وظایف آن ها به شما کمک می کند تعیین کنید که می خواهید این حرفه را دنبال کنید یا خیر. در این مقاله ، موسسه تیوان تراز  نقش یک حسابدار را تعریف می کند، انواع مختلف حسابدار را لیست می کنیم، وظایف و مسئولیت حسابدار و محیط کار آن ها را توضیح می دهیم و مراحل استخدام در حسابداری را به شما ارائه می دهیم.

  حسابدار کیست؟

حسابدار یک متخصص مالی است که وظایف مختلف حسابداری مانند رسیدگی به دفتر حساب مشتری و مدیریت اسناد مالی خود را انجام می دهد. در حالی که برخی از آنها برای شرکت های حسابداری یا بخش های داخلی کار می کنند، برخی دیگر ممکن است روش های خاص خود را داشته باشند.

  انواع حسابداران

رشته حسابداری مسیرهای شغلی زیادی را برای انتخاب شما ارائه می دهد. دانستن گزینه های خود در این صنعت می تواند به شما در جستجوی شغل خود کمک کند و به شما در دستیابی به شرایط خاص شغل کمک کند. در اینجا انواع مختلف حسابداران وجود دارد:

  ممیز، مامور رسیدگی

حسابرسان اطمینان حاصل می کنند که سازمان ها از اطلاعات مالی خود حساب درستی دارند. برای اطمینان از انطباق شرکت با مقررات مالی، آنها صورت های مالی، سیستم های حسابداری، دفاتر و سوابق مختلف مالی را بررسی می کنند. آنها با استفاده از دانش مالی خود، به شركت هایی كه با مسائل مالی روبرو هستند كمك می كنند تا در حل این مسائل به آنها كمك كنند یا در آینده دوباره به آنها كمك كنند.

  مشاور مالی

مشاوران مالی هم برنامه ریزی مالی و هم خدمات سرمایه گذاری را به عموم مردم و سازمان های مختلف ارائه می دهند. آنها با مشتریان ملاقات می کنند تا در مورد امور مالی خود صحبت کنند، برنامه هایی برای کمک به آن ها در جهت بهبود اهداف مالی و ایجاد اصلاحات در برنامه های خود در صورت لزوم ایجاد می کنند.

حسابداران تیوان تراز

 حسابدار سرمایه گذاری

برخلاف اکثر حسابداران دیگر، حسابداران سرمایه گذاری خارج از حوزه مالیات کار می کنند. حسابداران سرمایه گذاری اغلب با یک شرکت کارگزاری سرمایه گذاری یا یک شرکت مدیریت دارایی کار می کنند. در حالی که آنها اصول حسابداری را می دانند، اما فرصت های سرمایه گذاری سازمان را نیز می دانند. حسابداران سرمایه گذاری همچنین اطمینان حاصل می کنند که سازمان آنها مطابق با مقررات ایالتی و فدرال است. همچنین، آنها برای کمک به بهبود استراتژی مالی خود با سازمان های خود همکاری می کنند.

 حسابدار عمومی

حسابداران عمومی ممکن است برای عموم مردم، شرکت ها یا دولت ها کار کنند. آنها طیف گسترده ای از مسئولیت های حسابداری از جمله مالیات، حسابرسی و مشاوره را برعهده دارند.

 حسابداران پروژه

حسابداران پروژه برای کار در پروژه های خاص حسابداری استخدام می شوند. آن ها که به صورت پیمانی یا بلند مدت کار می کنند، بر هر کاری که با پروژه مشتریشان ارتباط داشته باشد، نظارت می کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است فاکتورها را تهیه کنند، هزینه ها را تأیید کنند و بودجه پروژه را برنامه ریزی کنند.

حسابدار

مانند حسابداران پروژه، حسابداران هزینه نیز به تأمین بازده هزینه کمک می کنند. حسابداران هزینه اغلب توسط سازمان هایی استخدام می شوند که می خواهند سودآوری عرضه و بودجه های مختلف خود را مدیریت کنند. برخی از وظایف آنها شامل تجزیه و تحلیل هزینه کار، مواد و تولید است. تجزیه و تحلیل آن ها به آن ها امکان می دهد مناطقی را که نیاز به کارایی بیشتر دارند، شناسایی کنند.

حسابدار دولتی

حسابداران دولتی برای موسسات دولتی مانند سرویس درآمد داخلی کار می کنند. آن ها پرونده های دولتی را حفظ و تجزیه و تحلیل می کنند و از مشاغل خصوصی و افرادی که فعالیت آن ها ممکن است مطابق با مقررات یا مالیات های دولت نباشد، حسابرسی می کنند.

حسایدار شخصی تیوان تراز

 حسابدار پزشکی قانونی

حسابداران دادگستری پرونده های مالی را بررسی می کنند تا اشتباهات، کلاهبرداری ها یا حذفیات را شناسایی کنند. حسابداران پزشکی قانونی همچنین اطمینان حاصل می کنند که این سوابق از قوانین ایالتی و فدرال پیروی می کنند. آنها ممکن است برای خودشان کار کنند ، در شرکتی متخصص در حسابداری پزشکی کار کنند، برای دولت کار کنند یا در مقام قانونی کار کنند. حسابداران دادگستری با استفاده از تخصص مالی خود اغلب به عنوان شاهد در دعوا عمل می كنند.

 حسابدار مدیریت

حسابداران مدیریت سلامت مالی شرکت را تجزیه و تحلیل می کنند و تعیین می کنند که چگونه می تواند بر کل سازمان تأثیر بگذارد. آنها ممکن است براساس تجزیه و تحلیل خود، به کارمندان سطح اجرایی یک شرکت در مورد چگونگی بهبود وضعیت مالی سازمان مشاوره دهند. برخی از حسابداران مدیریت سایر وظایف مالی از جمله بودجه بندی ، مدیریت ریسک و تجزیه و تحلیل سود را بر عهده دارند. به طور معمول، حسابداران مدیریت به عنوان حسابداران هزینه یا حسابرس داخلی کوچک شروع می شوند.

 وظایف حسابداری

حسابداران بسته به کارفرمای خود، نیاز مشتری و زمان خاصی از سال وظایف متنوعی را انجام می دهند. درک وظایف مشترک آنها می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید آیا می خواهید حرفه حسابداری را دنبال کنید یا خیر. در اینجا برخی از وظایف اصلی که یک حسابدار انجام می دهد وجود دارد:

 معاملات مالی را ثبت کنید

حسابداران معاملات مالی مشتری یا شرکت خود را برای مدت معینی کنترل و مستند می کنند. آنها اطلاعات را برای تهیه ورودی های دفتر کل شرکت جمع آوری می کنند.اختلافات را برطرف کنید. وقتی حسابداران اسناد مالی مشتری یا شرکت خود را بررسی می کنند، مغایرت ها یا بی نظمی هایی را که پیدا می کنند نیز برطرف می کنند. این شامل آشتی دادن گزارش ها، اظهارات یا معاملات مختلفی است که مستند شده اند.

نظارت بر کارایی رویه ها و برنامه های حسابداری

حسابداران علاوه بر تجزیه و تحلیل اسناد مالی، برنامه های نرم افزار حسابداری و روش های کنترل حسابداری را نیز بررسی می کنند تا از اثربخشی مستمر آنها اطمینان حاصل کنند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که این برنامه ها و رویه ها با مقررات فعلی ایالت و فدرال مطابقت دارند.

در مورد مشکلات مالی به شرکت ها مشاوره دهید

حسابداران معمولاً در مورد منابع، رویه ها و مسائل مالی که با آنها روبرو هستند به شرکت ها توصیه می کنند. توصیه های آن ها راه حل هایی را برای این مسائل مالی فراهم می کند تا نگرانی ها یا مسائل مالی پرهزینه را برطرف کند.

فاکتورها را تهیه و بررسی کنید

برخی از حسابداران فاکتورهای مشتری یا فروشنده خود را تهیه و بررسی می کنند. این به طور معمول شامل آشتی حقوق و دستمزد، تأیید سفارشات و قراردادها و وصول مطالبات است. همچنین ممکن است حسابداران سطح بالا بودجه های شرکت را تهیه کرده و مدل های مالی ایجاد کنند تا بیشتر در تصمیم گیری های مالی استراتژیک به آنها کمک کنند.

صورت مالی پایان سال یک شرکت را تهیه کنید

اگر شغلی سال حسابداری تقویمی را دنبال کند ، حسابداران ممکن است صورتهای مالی پایان سال آن مانند ترازنامه ، صورت جریان وجوه نقد و صورت سود و زیان را تهیه و تحلیل کنند. انجام این کار بینش بیشتری در مورد سلامت مالی شرکت به آنها می دهد. به عنوان مثال ، در حالی که صورت گردش وجوه نقد به حسابداران اجازه می دهد آنچه را که از داخل و خارج از کسب و کار جریان می یابد ، بررسی کنند ، صورت سود و زیان به آنها امکان می دهد میزان درآمد یک شرکت در یک سال مشخص را تعیین کنند.

اظهارنامه سالانه یک شرکت را ارائه دهید

بسته به شغل، یک حسابدار ممکن است اظهارنامه مالیاتی خود را در ماه مارس یا آوریل ارائه دهد. از آنجا که شرکت به طور معمول هر سه ماه مالیات تجارت را پرداخت می کند، بازپرداخت مالیات سالانه آن با اهداف اطلاعاتی است و هر مالیاتی را که شرکت در طول سال پرداخت نکرده است، پوشش می دهد.

محیط کار برای حسابداران

حسابداران بسته به کارفرمای خود در محیط های مختلفی کار می کنند. در حالی که برخی در ادارات کار می کنند ، برخی دیگر از خانه های خود کار می کنند. همچنین ، آنها می توانند برای یک شرکت بزرگ یا یک تجارت کوچک کار کنند. همچنین ممکن است حسابداران برای جلسات به فضای کاری مشتری خود سفر کنند.

محیط کار

نحوه استخدام در حسابداری

اگر علاقه مند به حسابداری هستید، به صلاحیت های مناسب نیاز دارید. از سوابق تحصیلی تا تجربه شغلی، داشتن شرایط لازم برای یک کار حسابداری شانس استخدام شما را افزایش می دهد. برای استخدام در حسابداری از این مراحل استفاده کنید:

  1. مدرک کسب کنید

مدرکی کسب کنید تا به شما کمک کند تا برای حرفه حسابداری آماده شوید. در حالی که یک دانشیار حسابداری شما را برای یک موقعیت سطح ابتدایی آماده می کند ، لیسانس حسابداری پایه بیشتری برای شما فراهم می کند و به شما کمک می کند تا در صورت انتخاب رشته خود را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دنبال کنید.

  1. گواهینامه خود را بدست آورید

برای افزایش چشم انداز خود ، گواهینامه خود را کسب کنید. به ویژه حسابداران رسمی دارای مجوز از هیئت حسابداری ایالت خود هستند. هیئت مدیره یک آزمون سراسری را برگزار می کند و الزامات آن را برای صدور گواهینامه حسابدار شرح می دهد. برای دریافت گواهینامه خود ، اطمینان حاصل کنید که شرایط ایالت خود را برآورده می کنید. بخاطر داشته باشید که بیشتر ایالت ها برای حفظ گواهینامه خود نیاز به ادامه تحصیل دارند.

  1. در نظر گرفتن مدرک پیشرفته را در نظر بگیرید

برای پیشرفت در حرفه خود، در نظر گرفتن مدرک پیشرفته ای مانند کارشناسی ارشد را در نظر بگیرید. کسب مدرک پیشرفته اغلب به شما کمک می کند تا شرایط شغلی پست های نظارتی یا مدیریتی را در زمینه حسابداری برآورده کنید. شما همچنین می توانید شرکت خود داشته باشید.