حسابداری مالیاتی چیست؟

حسابداری مالیاتی مجموعه روش های حسابداری است که بر تهیه صورت های مالی عمومی متمرکز است که دارایی ها و بدهی های مالیاتی را نشان می دهد. قانون درآمد داخلی، آیین نامه حسابداری مالیاتی را به طور خلاصه بیان می کند.

نمایش
وظایف و مسئولیت های حسابداران
1400/4/13

در حالی که حسابداران اغلب وظایف عمومی یکسانی را بر عهده دارند ، وظایف خاص آن ها با توجه به عنوان شغلی آن ها متفاوت است. اگر شما علاقه مند به حسابداری هستید ، درک وظایف آن ها به شما کمک می کند تعیین کنید که می خواهید این حرفه را دنبال کنید یا خیر

نمایش
6 مهارت ضروری حسابداری

اگر حسابدار هستید یا به عنوان یک حرفه دنبال شغل هستید، مهارت های خاصی وجود دارد که برای موفقیت در محل کار نیاز دارید. توسعه این مهارت ها می تواند شما را آگاه نگه دارد، روابط خوبی با همکاران خود حفظ کند و اخلاق کاری قوی را نشان دهد.

نمایش
10 سوال برتر مصاحبه حسابداری

برای درک نامزد ایده آل کارفرما، قبل از مصاحبه خود به شرح وظایف مراجعه کنید. با انجام این کار می توانید به مهارت ها ، کیفیت ها و تجربه مورد نیاز در پاسخ های خود بپردازید.برای اثبات اینکه شما کاندید مناسبی برای این سمت هستید، مثالهایی را بیان کنید که علاوه بر شخصیت ، دستاوردها و مهارت

نمایش
10 زیر شاخه بسیار مهم و پولسازِ حسابداری
1400/3/30

حسابداری جزو اجزای ضروری هر سازمانی است. حسابدار موفق در کسب و کار می تواند سرمایه گذاران جدیدی را به خود جلب کند، بودجه شما را گسترش دهد، مشتریانی جدید بیاورد و حقوق و مزایای کارمندان فعلی را افزایش دهد.

نمایش
چگونه حسابدار حرفه ای شویم؟
1400/3/22

حسابدار شخصیت که مهارت و تجربه لازم را در ایجاد و نگهداری سوابق مالی دقیق برای یک فرد یا تجارت دارد. وظایف یک حسابدار می تواند شامل طراحی و کنترل سیستم سوابق ، حسابرسی کتابها و تهیه صورت های مالی باشد. یک حسابدار ممکن است مشاوره مالیاتی بدهد و اظهارنامه مالیاتی تهیه کند.

نمایش
چگونه مهارت های مدیر مالی را ارتقا دهیم
1400/3/10

مدیران امور مالی فرصتهایی را برای پیشبرد آموزش و تحصیلات خود برای ایجاد نقشهای شغلی بهتر یا فرماندهی حقوق بالاتر دارند. در اینجا چند روش وجود دارد که مدیران مالی می توانند چشم انداز شغلی خود را بهبود بخشند.

نمایش
مدیران مالی و مهارت های مدیریتی مورد نیاز

مدیران مالی متخصصان حسابداری هستند که مسئولیت رفاه مالی یک شرکت یا سازمان را بر عهده دارند. مدیران مالی ممکن است به مدیران ارشد یا موسسات شرکتی توصیه کنند که تعیین کنند که چگونه و از کجا دارایی های شرکت خریداری و تخصیص می یابد.

نمایش
انواع صورت های مالی

صورت های مالی گزارشاتی است که جزئیات اطلاعات مالی واحد تجاری شامل دارایی ها ، بدهی ها ، حقوق صاحبان سهام ، درآمد و هزینه ها ، سهم سهامداران ، جریان وجوه نقد و سایر اطلاعات مرتبط را در طول مدت زمان ارائه می دهد.

نمایش
مفاهیم حقوق و دستمزد قسمت آخر
1400/2/28

صد در صد (100%) حقوق و فوق العاده شغل و سایر فوق العاده ها اعم از مستمر و غیر مستمر شاهد، جانبازان و آزادگان و رزمندگان با حداقل دوازده ماه حضور در جبهه از پرداخت مالیات معاف می باشند.پنجاه درصد (50%) حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیاء افراد دارای معلولیت خیلی شدید و شدید

نمایش
چگونه مدیر مالی بشویم؟
1400/2/25

مدیران مالی معمولاً با گرفتن مدرک لیسانس در امور مالی ، حسابداری ، اقتصاد یا مدیریت بازرگانی شروع می کنند. بسیاری از آنها همچنین مدرک کارشناسی ارشد (در مدیریت بازرگانی ، امور مالی یا اقتصادی) دریافت می کنند و آموزش مدیریت مالی را ، هم در محل کار و هم در دوره های مختلف ، ادامه می دهند.

نمایش
مفاهیم حقوق و دستمزد قسمت چهارم
1400/2/20

ماده 71 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مقررشده است برای ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی کار جوان، چنانچه طی اجرای قانون برنامه نسبت به جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی به صورت کارورزی اقدام نمایند

نمایش
مفاهیم حقوق و دستمزد قسمت سوم
1400/2/18

عیدی و پاداش : مقرر در ماده ۹1 ق.م.م ، بر اساس ماده 84 و 85 ق.م.م مشمول مالیات (10 درصد) است.حداقل 2 برابر حقوق پایه ماهانه ≥ عیدی بخش خصوصی ≥ حداکثر 3 برابر حقوق پایه

نمایش
مفاهیم حقوق و دستمزد قسمت دوم
1400/2/15

روز جمعه، تعطیل هفتگی کارگران بوده که درازای آن مستحق دریافت مزد می باشند به هرحال ممکن است در بعضی از مشاغل، نیاز باشد تا کارکنان در روزهای جمعه نیز مشغول به کار گردند که در این صورت علاوه بر دریافت 40% بیشتر از مزد روزانه، باید روز دیگری در هفته به عنوان تعطیل هفتگی در نظر گرفته شود.

نمایش
مفاهیم حقوق و دستمزد قسمت اول
1400/2/13

كليه دريافت هاي قانوني كه كارگر به اعتبار قرار داد كار اعم از مزد يا حقوق، كمك عائله مندي، هزينه هاي مسكن، خوابار، اياب و ذهاب، مزاياي غير نقدي، پاداش افزايش توليد، سود سالانه و نظاير آن ها دريافت مي‌نمايد را حق السعي مي‌نامند.

نمایش
مواردی در خصوص قانون کار

مزد بايد در فواصل زماني مرتب و در روز غيرتعطيل و ضمن ساعات كار به وجه نقد رايج كشور يا با تراضي طرفين به وسيله چك عهده بانك و با رعايت شرايط ذيل پراخت شود :(ماده 37) درماه هاي سي و يك روزه مزايا و حقوق بايد براساس 31 روز محاسبه و به كارگر پرداخت شود.

نمایش
اصول رفتاری حسابدار حرفه ای
1400/1/31

حسابداران می بایست در رفتار و کردار خود، اصول اخلاق عمومی، قوانین و مقررات و عرف جامعه را به نحوی رعایت کنند که بر اعتبار و حسن شهرت حرفه حسابداری افزوده شود.هر حسابدار حرفه ای مکلف است که در انجام وظایف حرفه ای خود، آئین رفتار حسابداران حرفه ای را که توسط تشکل حرفه ای مربوط مقرر شده است رعایت کند.

نمایش